Czy warto mieć w domu mapę?

tematyka: wycieczki, wakacje, urlop, mapa, palcem po mapie


Fotorelacja
wycieczki wakacje urlop mapa palcem po mapie

Świat może być na wyciągnięcie ręki bardziej niż nam się wydaje - a to za sprawą map ściennych Występują one w różnych rozmiarach, a także w różnych wariantach, dzięki czemu to, czy chcemy codziennie spoglądać na Polskę, Europę, czy może cały świat jest wyłącznie kwestią naszego wyboru.

Każde państwo nagle staje przed nami otworem.

Niektórym wydaje się, że mapy ścienne mogą stanowić wyłącznie element dekoracyjny. Nic bardziej mylnego - takie mapy często są narzędziem pomocnym i funkcjonalnym dla niejednego dziecka, jak i dorosłego.

POMOC DYDAKTYCZNA
Powieszenie mapy świata na ścianę może okazać się niezbędne dla dzieci oraz młodzieży. Z pewnością ułatwi im bowiem naukę niektórych przedmiotów, na przykład geografii, czy historii, kiedy będą mogły posiłkować się pomocą w postaci dużej i czytelnej mapy, a nie tylko atlasu. Z odpowiednio dobraną mapą nauka państw czy wyznaczanie bitew nie będą sprawiały większych problemów.

WYZNACZENIE CELU
Mapa może okazać się też doskonałym krokiem do urzeczywistnienia naszych podróżniczych marzeń. Powieszenie mapy państwa, które chcemy odwiedzić może okazać się doskonałą motywacją. Oprócz tego, jeśli jesteśmy już na etapie planowania podróży, np. po całej Europie, dużo łatwiej będzie nam czytelnie wyznaczyć trasę właśnie na mapie ściennej.

WARTO BYĆ MĄDRYM
Mapy ścienne pozwalają nam świetnie orientować się w kwestiach geograficznych. Jest to inwestycja w naszą własną wiedzę oraz rozwój, poszerzanie naszych własnych horyzontów. Nawet więc jeśli nasze podróżowanie ma się odbywać właśnie "palcem po mapie" - ta mapa jest kluczem do naszej mądrości.

Zobacz także:

Opublikowany przez Tomasz Karpowicz, dnia 22 października 2015r

Amerykański biznes chce rozwijać inwestycje na Polsce

- Amerykański biznes był zadowolony ze swoich przedsięwzięć na Polsce nadal chce je rozwijać. Liczy na rynkowe warunki ich prowadzenia równe traktowanie podmiotów krajowych zagranicznych - mówili przedstawiciele administracji...

Podobne artykuły

rss icon Morawiecki: JPMorgan Chase otworzy na Polsce jedną ze swoich głównych siedzib

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował na Nowym Jorku dziennikarzy, że bank JP Morgan Chase chce ulokować na Polsce jedną ze swoich "głównych siedzib".

rss icon Szykuje się wielkie pożyczanie. Morawiecki potrzebuje 180 mld złotych

W przyszłym roku resort finansów musi pozyskać ponad 180 mld zł. To znacznie więcej niż na tym roku, lecz eksperci nie przewidują problemów z finansowaniem.

rss icon Banknoty coraz dłużej pozostają na obiegu

Banknot na Polsce zużywa się średnio po 341 dniach zanim z powrotem trafi do Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji NBP za drugi kwartał tego roku. Zgodnie z danymi banku centralnego na pierwszym kwartale tego roku było to 333 dni, a na końcówce ubiegłego roku - 325 dni.