Czy warto mieć w domu mapę?

tematyka: wycieczki, wakacje, urlop, mapa, palcem po mapie


Fotorelacja
wycieczki wakacje urlop mapa palcem po mapie

Świat może być na wyciągnięcie ręki bardziej niż nam się wydaje - a to za sprawą map ściennych Występują one w różnych rozmiarach, a także w różnych wariantach, dzięki czemu to, czy chcemy codziennie spoglądać na Polskę, Europę, czy może cały świat jest wyłącznie kwestią naszego wyboru.

Każde państwo nagle staje przed nami otworem.

Niektórym wydaje się, że mapy ścienne mogą stanowić wyłącznie element dekoracyjny. Nic bardziej mylnego - takie mapy często są narzędziem pomocnym i funkcjonalnym dla niejednego dziecka, jak i dorosłego.

POMOC DYDAKTYCZNA
Powieszenie mapy świata na ścianę może okazać się niezbędne dla dzieci oraz młodzieży. Z pewnością ułatwi im bowiem naukę niektórych przedmiotów, na przykład geografii, czy historii, kiedy będą mogły posiłkować się pomocą w postaci dużej i czytelnej mapy, a nie tylko atlasu. Z odpowiednio dobraną mapą nauka państw czy wyznaczanie bitew nie będą sprawiały większych problemów.

WYZNACZENIE CELU
Mapa może okazać się też doskonałym krokiem do urzeczywistnienia naszych podróżniczych marzeń. Powieszenie mapy państwa, które chcemy odwiedzić może okazać się doskonałą motywacją. Oprócz tego, jeśli jesteśmy już na etapie planowania podróży, np. po całej Europie, dużo łatwiej będzie nam czytelnie wyznaczyć trasę właśnie na mapie ściennej.

WARTO BYĆ MĄDRYM
Mapy ścienne pozwalają nam świetnie orientować się w kwestiach geograficznych. Jest to inwestycja w naszą własną wiedzę oraz rozwój, poszerzanie naszych własnych horyzontów. Nawet więc jeśli nasze podróżowanie ma się odbywać właśnie "palcem po mapie" - ta mapa jest kluczem do naszej mądrości.

Zobacz także:

Opublikowany przez Tomasz Karpowicz, dnia 22 października 2015r

S&P 500 Nasdaq z rekordami, wyniki spółek na centrum uwagi

Indeksy S&P 500 Nasdaq wyznaczają nowe historyczne maksima. Inwestorzy skupiają uwagę na wynikach dużych spółek. Kurs eurodolara opuszcza najwyższe na tym roku poziomy. Drożeje ropa - na USA odnotowano spory spadek zapasów te...

Podobne artykuły

rss icon Przez gang oszustów bank stracił ponad 8 mln zł

Ponad 8 mln zł, z tytułu udzielonych kredytów obrotowych, stracił katowicki oddział jednego z banków na wyniku działania zorganizowanej grupy przestępczej - poinformowała na piątek PAP Prokuratura Krajowa. Zatrzymano na tej sprawie dwie osoby, którym postawiono teraz zarzuty.

rss icon Polska Chiny podpisały porozumienie o współpracy ws. energii jądrowej

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski jego chiński odpowiednik Li Fanrong podpisali na piątek na Pekinie porozumienie o współpracy ws. pokojowego wykorzystania energii jądrowej - poinformował resort energii.

rss icon Pijany Polak bezpieczniejszy na wakacjach

Przybywa ubezpieczycieli, którzy gwarantują ochronę wypoczywającym urlopowiczom będącym pod wpływem napojów wyskokowych. To zasługa rosnącej popularności wycieczek typu all-inclusive.