Dlaczego warto pojechać do Iranu?

tematyka: podróże, wyprawy, wakacje


Fotorelacja
podróże wyprawy wakacje

Wybierając miejsce na wakacje, większość z nas kieruje się modą i wybiera popularne kurorty, słoneczne plaże i relaks pod palmami.

Taki wypoczynek jest idealny dla osób, które jadą na urlop by odpocząć od codzienności i pracy oraz nabrać nowej energii. Jednak istnieje również duża grupa osób, dla których wycieczka urlopowa nie oznacza bezczynnego leżenia na plaży i popijania drinków - wolą oni aktywny wypoczynek i zwiedzane miejsc związanych z historią. Szansę na taki rodzaj spędzenia wakacji daje wiele biur podróży. Jednym z nich jest Ex Oriente Lux - wystarczy wybrać miejsce, dzięki któremu odkryjemy nie tylko nową kulturę, ale także poznamy jego historię. Taką możliwość daje wycieczka do Iranu organizowana właśnie przez to poznańskiego biuro podróży.

Iran to miejsce wciąż do końca nie odkryte - większości turystów kraj ten kojarzy się z islamskim radykalizmem, a nawet uznawany jest za teren niebezpieczny i objęty konfliktem. Jest to jeden z powodów, dla których wycieczki w ten obszar nie należą do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych. Istnieje natomiast szereg przyczyn i argumentów, dla których warto odwiedzić Iran, jeśli chce się przeżyć niesamowitą przygodę. Starożytna Persja, Persepolis, zabytki Mezopotamii - te historyczne miejsca robią ogromne wrażenie i urzekają swoim orientalnym klimatem. Warto zwiedzić także Teheran - współczesną metropolię stanowiącą wspaniałą przeciwwagę dla dawnych, zabytkowych miast. Przewodnik po Iranie z pewnością będzie zawierał wszystkie ważne i piękne miejsca, które trzeba zobaczyć. Dodatkowo, niewątpliwą zaletą takiej wycieczki może okazać się brak tłumu turystów - Iran nie należy do najmodniejszych kierunków podróży. Daje to szansę zwiedzania w spokoju, kontemplacji i wyciszenia się.

Iran jest z pewnością miejscem, które zachwyca swoją różnorodnością. Warto je odwiedzić, jeśli historia jest naszą pasją a klimaty etniczne zamiłowaniem. Zapraszamy na magiczną podróż do Iranu. Szczegółowe informacje na temat wycieczki do Iranu znajdują się na stronie https://www.exorientelux.pl/iran/.

Zobacz także:

Opublikowany przez Joanna Kruk, dnia 28 czerwca 2015r

Morawiecki: JPMorgan Chase otworzy na Polsce jedną ze swoich głównych siedzib

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował na Nowym Jorku dziennikarzy, że bank JP Morgan Chase chce ulokować na Polsce jedną ze swoich "głównych siedzib"....

Podobne artykuły

rss icon Szykuje się wielkie pożyczanie. Morawiecki potrzebuje 180 mld złotych

W przyszłym roku resort finansów musi pozyskać ponad 180 mld zł. To znacznie więcej niż na tym roku, lecz eksperci nie przewidują problemów z finansowaniem.

rss icon Banknoty coraz dłużej pozostają na obiegu

Banknot na Polsce zużywa się średnio po 341 dniach zanim z powrotem trafi do Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji NBP za drugi kwartał tego roku. Zgodnie z danymi banku centralnego na pierwszym kwartale tego roku było to 333 dni, a na końcówce ubiegłego roku - 325 dni.

rss icon Fipronil na żywności na terenie Polski

Do Polski trafiły partie mięsa drobiowego skażone lub potencjalnie skażone owadobójczym fipronilem. na ubiegłym tygodniu służby sanitarne informowały o stwierdzeniu jaj mogących zawierać ten środek. na obu przypadkach towar trafił do Polski z Niemiec.