Gruzja - naprawdę piękny kraj...

tematyka: podróże, wyprawy, wakacje, japonia


Fotorelacja
podróże wyprawy wakacje japonia

Marzysz o wspaniałej wycieczce, która na długo pozostanie w Twojej pamięci? Być może Gruzja okaże się bogatym w atrakcje światem, w którym zakochasz się i Ty...
Gruzja może dać Ci więcej niż słońce i nagrzany piasek. Z pewnością więcej niż leniwe plażowanie i widok na wzburzone morze.

Kraj ten jest coraz częściej odwiedzany nie tylko ze względu na dogodne warunki atmosferyczne, ale ze względu na piękno krajobrazu. Po wpisaniu w Google "Gruzja - krajobraz" zrozumiesz, dlaczego ten kraj wciąż zyskuje na zwolenników. Jeśli kochasz piękno przyrody, nasycisz się niesamowitymi wrażeniami właśnie w tym kraju. Jeśli kochasz zwiedzać, w Gruzji również masz możliwość poznać ciekawe miejsca, zobaczyć oryginalne zabytki. Wycieczki do Gruzji są w ofercie wielu agencji turystycznych, czy biur podróży. Dzięki nim możesz rozkochać się w pięknie tego kraju.

Na pewno warto odwiedzić stolicę Gruzji - Tbilisi, która jest jednym z najstarszych miast na świecie i jest uroczo "wciśnięta" między zielone wzgórza. Wieczorami można błąkać się między knajpkami, popijając wino, a w dzień można podziwiać monumentalne zabytki, jak np. twierdza Narikała, katedra Sioni, czy piękne Kościoły Anczischati i Metechi.

Inne ciekawe miasto to nowoczesne Batumi, które słynie z pięknych plaż. W sezonie letnim możesz liczyć na to, że temperatura wody jest prawie taka jak powietrza. Jeśli nie Batumi, zajrzeć możesz do miejscowości Gori, w której urodził się Stalin. Możesz zwiedzić dom, w którym się urodził oraz muzeum poświęcone jego osobie. Jeśli zależy Ci na zwiedzaniu innych miast, warto wybrać się również do Kutaisi, Zugdidi i Signachi.

Warto przybyć do Rezerwatu Sataplia (obok Kutaisi). To tu, między innymi, zanurzysz się w gruzińskiej przyrodzie. Zachowane są do dziś odciski dinozaurów z triasu i ślady, które zostawili ludzie z tej epoki. Możesz zobaczyć też tutaj krater wygasłego wulkanu oraz wejść do jednej z wielu jaskiń (najdłuższa liczy 600 metrów).

Jeśli ciągle czujesz niedosyt, wiedz, że Gruzja oferuje Ci jeszcze więcej wrażeń.
Kolejne dzieło stworzenia - Park Narodowy Bordżomi-Charagauli.  Park posiada infrastrukturę dla turystów: kilka długich szlaków oraz kilka schronisk. Jest więc kolejne miejsce gdzie można podziwiać przyrodę Gruzji.

Również w Gruzji znajduje się najgłębsza jaskinia świata: Krubera-Voronja. Widok jej wnętrza zapiera dech w piersiach.

W Gruzji znajdują się także dwa ciekawe skalne miasta: Davit Gareji i Uplisciche.
W przyrodzie Gruzji jest moc i nie można od niej oczu oderwać. Poza tym, to kraj bardzo gościnnych ludzi, kraj, w którym dobrze się zje i wypije, a obiad jest w sam raz na kieszeń Polaka.

Na wyprawę do Gruzji - Kaukaski Kalejdoskop zaprasza Biuro Podróży Ex Oriente Lux.

Zobacz także:

Opublikowany przez Anna Glik, dnia 18 lipca 2015r

Amerykański biznes chce rozwijać inwestycje na Polsce

- Amerykański biznes był zadowolony ze swoich przedsięwzięć na Polsce nadal chce je rozwijać. Liczy na rynkowe warunki ich prowadzenia równe traktowanie podmiotów krajowych zagranicznych - mówili przedstawiciele administracji...

Podobne artykuły

rss icon Morawiecki: JPMorgan Chase otworzy na Polsce jedną ze swoich głównych siedzib

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował na Nowym Jorku dziennikarzy, że bank JP Morgan Chase chce ulokować na Polsce jedną ze swoich "głównych siedzib".

rss icon Szykuje się wielkie pożyczanie. Morawiecki potrzebuje 180 mld złotych

W przyszłym roku resort finansów musi pozyskać ponad 180 mld zł. To znacznie więcej niż na tym roku, lecz eksperci nie przewidują problemów z finansowaniem.

rss icon Banknoty coraz dłużej pozostają na obiegu

Banknot na Polsce zużywa się średnio po 341 dniach zanim z powrotem trafi do Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji NBP za drugi kwartał tego roku. Zgodnie z danymi banku centralnego na pierwszym kwartale tego roku było to 333 dni, a na końcówce ubiegłego roku - 325 dni.