Gruzja - naprawdę piękny kraj...

tematyka: podróże, wyprawy, wakacje, japonia


Fotorelacja
podróże wyprawy wakacje japonia

Marzysz o wspaniałej wycieczce, która na długo pozostanie w Twojej pamięci? Być może Gruzja okaże się bogatym w atrakcje światem, w którym zakochasz się i Ty...
Gruzja może dać Ci więcej niż słońce i nagrzany piasek. Z pewnością więcej niż leniwe plażowanie i widok na wzburzone morze.

Kraj ten jest coraz częściej odwiedzany nie tylko ze względu na dogodne warunki atmosferyczne, ale ze względu na piękno krajobrazu. Po wpisaniu w Google "Gruzja - krajobraz" zrozumiesz, dlaczego ten kraj wciąż zyskuje na zwolenników. Jeśli kochasz piękno przyrody, nasycisz się niesamowitymi wrażeniami właśnie w tym kraju. Jeśli kochasz zwiedzać, w Gruzji również masz możliwość poznać ciekawe miejsca, zobaczyć oryginalne zabytki. Wycieczki do Gruzji są w ofercie wielu agencji turystycznych, czy biur podróży. Dzięki nim możesz rozkochać się w pięknie tego kraju.

Na pewno warto odwiedzić stolicę Gruzji - Tbilisi, która jest jednym z najstarszych miast na świecie i jest uroczo "wciśnięta" między zielone wzgórza. Wieczorami można błąkać się między knajpkami, popijając wino, a w dzień można podziwiać monumentalne zabytki, jak np. twierdza Narikała, katedra Sioni, czy piękne Kościoły Anczischati i Metechi.

Inne ciekawe miasto to nowoczesne Batumi, które słynie z pięknych plaż. W sezonie letnim możesz liczyć na to, że temperatura wody jest prawie taka jak powietrza. Jeśli nie Batumi, zajrzeć możesz do miejscowości Gori, w której urodził się Stalin. Możesz zwiedzić dom, w którym się urodził oraz muzeum poświęcone jego osobie. Jeśli zależy Ci na zwiedzaniu innych miast, warto wybrać się również do Kutaisi, Zugdidi i Signachi.

Warto przybyć do Rezerwatu Sataplia (obok Kutaisi). To tu, między innymi, zanurzysz się w gruzińskiej przyrodzie. Zachowane są do dziś odciski dinozaurów z triasu i ślady, które zostawili ludzie z tej epoki. Możesz zobaczyć też tutaj krater wygasłego wulkanu oraz wejść do jednej z wielu jaskiń (najdłuższa liczy 600 metrów).

Jeśli ciągle czujesz niedosyt, wiedz, że Gruzja oferuje Ci jeszcze więcej wrażeń.
Kolejne dzieło stworzenia - Park Narodowy Bordżomi-Charagauli.  Park posiada infrastrukturę dla turystów: kilka długich szlaków oraz kilka schronisk. Jest więc kolejne miejsce gdzie można podziwiać przyrodę Gruzji.

Również w Gruzji znajduje się najgłębsza jaskinia świata: Krubera-Voronja. Widok jej wnętrza zapiera dech w piersiach.

W Gruzji znajdują się także dwa ciekawe skalne miasta: Davit Gareji i Uplisciche.
W przyrodzie Gruzji jest moc i nie można od niej oczu oderwać. Poza tym, to kraj bardzo gościnnych ludzi, kraj, w którym dobrze się zje i wypije, a obiad jest w sam raz na kieszeń Polaka.

Na wyprawę do Gruzji - Kaukaski Kalejdoskop zaprasza Biuro Podróży Ex Oriente Lux.

Zobacz także:

Opublikowany przez Anna Glik, dnia 18 lipca 2015r

S&P 500 Nasdaq z rekordami, wyniki spółek na centrum uwagi

Indeksy S&P 500 Nasdaq wyznaczają nowe historyczne maksima. Inwestorzy skupiają uwagę na wynikach dużych spółek. Kurs eurodolara opuszcza najwyższe na tym roku poziomy. Drożeje ropa - na USA odnotowano spory spadek zapasów te...

Podobne artykuły

rss icon Przez gang oszustów bank stracił ponad 8 mln zł

Ponad 8 mln zł, z tytułu udzielonych kredytów obrotowych, stracił katowicki oddział jednego z banków na wyniku działania zorganizowanej grupy przestępczej - poinformowała na piątek PAP Prokuratura Krajowa. Zatrzymano na tej sprawie dwie osoby, którym postawiono teraz zarzuty.

rss icon Polska Chiny podpisały porozumienie o współpracy ws. energii jądrowej

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski jego chiński odpowiednik Li Fanrong podpisali na piątek na Pekinie porozumienie o współpracy ws. pokojowego wykorzystania energii jądrowej - poinformował resort energii.

rss icon Pijany Polak bezpieczniejszy na wakacjach

Przybywa ubezpieczycieli, którzy gwarantują ochronę wypoczywającym urlopowiczom będącym pod wpływem napojów wyskokowych. To zasługa rosnącej popularności wycieczek typu all-inclusive.