Jak być najszybszym w mieście

tematyka: podróże, wycieczki, wakacje


Fotorelacja
podróże wycieczki wakacje

Nie od dziś wiadomo, że poruszanie się po mieście zajmuje sporą ilość czasu.

Korzystając z samochodu narażamy się na duże koszty podróży i największe straty czasu, który spędzamy stojąc w korku.

Wybierając komunikację publiczną znacząco pogarszamy sobie komfort podróży i narażamy się na stres związany z brakiem niezależności i towarzystwem współpasażerów, chorych, kaszlących, pijanych, agresywnych itp.

Doskonałą alternatywą dla wspomnianych środków lokomocji jest rower. Każdy zapewne pomyśli, że rower, owszem jest dobry, lecz tylko w lecie. Inni z kolei uznają, że nie mają wystarczającej kondycji aby w ten sposób się poruszać, a trudno do pracy przyjeżdżać spoconym. To jednak są sprawy wyłącznie zależne od naszych chęci.

Zawsze możemy się posłużyć co raz popularniejszym rozwiązaniem, jakim jest rower z silnikiem elektrycznym. Taki rower elektryczny wymaga od nas bycia w ruchu, a więc budowania kondycji, natomiast silnik elektryczny istotnie wspomaga jazdę. Przepisy nakazują, by moc wspomagania elektrycznego stopniowo malała wraz ze wzrostem prędkości rowerzysty, aż do zaniku przy osiągnięciu 25km/h.

Ładowanie akumulatorów może odbywać się w każdym miejscu, w którym znajduje się gniazdko elektryczne - w miejscu pracy nie powinno być z tym problemu. W porównaniu z innymi sposobami poruszania się po mieście rower z silnikiem elektrycznym jest ekonomiczny.

Koszt przejechania kilometra przy uwzględnieniu zakupu roweru oraz w porównaniu z wydatkami ponoszonymi na samochód jest niewspółmiernie niższy.

Zobacz także:

Opublikowany przez Anna Glik, dnia 20 listopada 2015r

Morawiecki: JPMorgan Chase otworzy na Polsce jedną ze swoich głównych siedzib

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował na Nowym Jorku dziennikarzy, że bank JP Morgan Chase chce ulokować na Polsce jedną ze swoich "głównych siedzib"....

Podobne artykuły

rss icon Szykuje się wielkie pożyczanie. Morawiecki potrzebuje 180 mld złotych

W przyszłym roku resort finansów musi pozyskać ponad 180 mld zł. To znacznie więcej niż na tym roku, lecz eksperci nie przewidują problemów z finansowaniem.

rss icon Banknoty coraz dłużej pozostają na obiegu

Banknot na Polsce zużywa się średnio po 341 dniach zanim z powrotem trafi do Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji NBP za drugi kwartał tego roku. Zgodnie z danymi banku centralnego na pierwszym kwartale tego roku było to 333 dni, a na końcówce ubiegłego roku - 325 dni.

rss icon Fipronil na żywności na terenie Polski

Do Polski trafiły partie mięsa drobiowego skażone lub potencjalnie skażone owadobójczym fipronilem. na ubiegłym tygodniu służby sanitarne informowały o stwierdzeniu jaj mogących zawierać ten środek. na obu przypadkach towar trafił do Polski z Niemiec.