Jak być najszybszym w mieście

tematyka: podróże, wycieczki, wakacje


Fotorelacja
podróże wycieczki wakacje

Nie od dziś wiadomo, że poruszanie się po mieście zajmuje sporą ilość czasu.

Korzystając z samochodu narażamy się na duże koszty podróży i największe straty czasu, który spędzamy stojąc w korku.

Wybierając komunikację publiczną znacząco pogarszamy sobie komfort podróży i narażamy się na stres związany z brakiem niezależności i towarzystwem współpasażerów, chorych, kaszlących, pijanych, agresywnych itp.

Doskonałą alternatywą dla wspomnianych środków lokomocji jest rower. Każdy zapewne pomyśli, że rower, owszem jest dobry, lecz tylko w lecie. Inni z kolei uznają, że nie mają wystarczającej kondycji aby w ten sposób się poruszać, a trudno do pracy przyjeżdżać spoconym. To jednak są sprawy wyłącznie zależne od naszych chęci.

Zawsze możemy się posłużyć co raz popularniejszym rozwiązaniem, jakim jest rower z silnikiem elektrycznym. Taki rower elektryczny wymaga od nas bycia w ruchu, a więc budowania kondycji, natomiast silnik elektryczny istotnie wspomaga jazdę. Przepisy nakazują, by moc wspomagania elektrycznego stopniowo malała wraz ze wzrostem prędkości rowerzysty, aż do zaniku przy osiągnięciu 25km/h.

Ładowanie akumulatorów może odbywać się w każdym miejscu, w którym znajduje się gniazdko elektryczne - w miejscu pracy nie powinno być z tym problemu. W porównaniu z innymi sposobami poruszania się po mieście rower z silnikiem elektrycznym jest ekonomiczny.

Koszt przejechania kilometra przy uwzględnieniu zakupu roweru oraz w porównaniu z wydatkami ponoszonymi na samochód jest niewspółmiernie niższy.

Zobacz także:

Opublikowany przez Anna Glik, dnia 20 listopada 2015r

Przez gang oszustów bank stracił ponad 8 mln zł

Ponad 8 mln zł, z tytułu udzielonych kredytów obrotowych, stracił katowicki oddział jednego z banków na wyniku działania zorganizowanej grupy przestępczej - poinformowała na piątek PAP Prokuratura Krajowa. Zatrzymano na tej s...

Podobne artykuły

rss icon Polska Chiny podpisały porozumienie o współpracy ws. energii jądrowej

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski jego chiński odpowiednik Li Fanrong podpisali na piątek na Pekinie porozumienie o współpracy ws. pokojowego wykorzystania energii jądrowej - poinformował resort energii.

rss icon Pijany Polak bezpieczniejszy na wakacjach

Przybywa ubezpieczycieli, którzy gwarantują ochronę wypoczywającym urlopowiczom będącym pod wpływem napojów wyskokowych. To zasługa rosnącej popularności wycieczek typu all-inclusive.

rss icon Trwa nabór na prezesa lotniska na Modlinie

Do 20 lipca br. chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury na prezesa lotniska na Modlinie - wynika z ogłoszenia zamieszczonego przez spółkę. Od kandydata wymagane był m.in. co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, preferowane na branży lotniczej.