Wakacyjne atrakcje w Turcji

tematyka: podróże, wycieczki, wyprawy


Fotorelacja
podróże wycieczki wyprawy

Dla miłośników słońca wakacje w Turcji są jak marzenie.

W czasie gdy w polskich kurortach nie wiadomo czego można się spodziewać w letnich miesiącach, tam mamy gwarancję pięknej pogody. Dlatego warto jechać, zwłaszcza z ofertą last minute, bo zaoszczędzimy, a wycieczki do Turcji zawsze pozostawiają niesamowite wspomnienia.

Imperialne dziedzictwo
Turcja to wiele zabytków i miejsc, które warto zobaczyć. Imperium Osmańskie, którego spadkobiercą jest dzisiejsza Republika Turcji, przez wiele wieków było najważniejszym graczem politycznym i militarnym zarówno na terenie dzisiejszego kraju, jak i na Półwyspie Bałkańskim. Prowadziło ono liczne wojny, a jego wojska dotarły nawet w głąb Polski.
Po imperialnych marzeniach Turków pozostały liczne zabytki, spośród których najważniejsze, to: pałac Dolmabahce w Stambule, Bursa - dawna stolica Imperium, czy wreszcie dzielnica Kaleici w Antalyi. Są one do dziś miejscami ważnymi dla każdego Turka, choćby ze względu na kontekst historyczny.

Kulturalna Turcja
Wśród rzeczy, które warto zobaczyć znajdują się w Turcji nie tylko zabytki. Są również miejsca, które przyciągają turystów ofertą kulturalną. Nie chodzi tu wyłącznie o wieczory z klasyczną turecką kuchnią i muzyką, na jakie wozi się członków zorganizowanych grup. W Turcji niewątpliwie warto wybrać się na koncerty muzyki ludowej lub pokazy tradycyjnych tańców, jednak nie takie ,które są seryjnie powtarzane każdego wieczora dla kolejnej grupy turystów.
Podobnie ma się sprawa z kulturą kulinarną - na pewno warto próbować oryginalnych tureckich potraw, ale najlepiej robić to na mieście, tam gdzie jadają miejscowi.

Atrakcyjna stolica.
Niewątpliwie numerem 1 na mapie atrakcji wartych zobaczenia jest Turecka stolica. Stambuł zachwyca bogactwem zabytków, które kontrastują z nowoczesnością świata zachodniego. Jako że liczne wycieczki organizowane przez biura podróży są zakwaterowane na obrzeżach tego miasta, w większości przypadków nie ma problemu z samodzielnym poruszaniem się po tureckiej stolicy.

Zobacz także:

Opublikowany przez Anna Glik, dnia 18 lipca 2015r

Amerykański biznes chce rozwijać inwestycje na Polsce

- Amerykański biznes był zadowolony ze swoich przedsięwzięć na Polsce nadal chce je rozwijać. Liczy na rynkowe warunki ich prowadzenia równe traktowanie podmiotów krajowych zagranicznych - mówili przedstawiciele administracji...

Podobne artykuły

rss icon Morawiecki: JPMorgan Chase otworzy na Polsce jedną ze swoich głównych siedzib

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował na Nowym Jorku dziennikarzy, że bank JP Morgan Chase chce ulokować na Polsce jedną ze swoich "głównych siedzib".

rss icon Szykuje się wielkie pożyczanie. Morawiecki potrzebuje 180 mld złotych

W przyszłym roku resort finansów musi pozyskać ponad 180 mld zł. To znacznie więcej niż na tym roku, lecz eksperci nie przewidują problemów z finansowaniem.

rss icon Banknoty coraz dłużej pozostają na obiegu

Banknot na Polsce zużywa się średnio po 341 dniach zanim z powrotem trafi do Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji NBP za drugi kwartał tego roku. Zgodnie z danymi banku centralnego na pierwszym kwartale tego roku było to 333 dni, a na końcówce ubiegłego roku - 325 dni.