Wakacyjne atrakcje w Turcji

tematyka: podróże, wycieczki, wyprawy


Fotorelacja
podróże wycieczki wyprawy

Dla miłośników słońca wakacje w Turcji są jak marzenie.

W czasie gdy w polskich kurortach nie wiadomo czego można się spodziewać w letnich miesiącach, tam mamy gwarancję pięknej pogody. Dlatego warto jechać, zwłaszcza z ofertą last minute, bo zaoszczędzimy, a wycieczki do Turcji zawsze pozostawiają niesamowite wspomnienia.

Imperialne dziedzictwo
Turcja to wiele zabytków i miejsc, które warto zobaczyć. Imperium Osmańskie, którego spadkobiercą jest dzisiejsza Republika Turcji, przez wiele wieków było najważniejszym graczem politycznym i militarnym zarówno na terenie dzisiejszego kraju, jak i na Półwyspie Bałkańskim. Prowadziło ono liczne wojny, a jego wojska dotarły nawet w głąb Polski.
Po imperialnych marzeniach Turków pozostały liczne zabytki, spośród których najważniejsze, to: pałac Dolmabahce w Stambule, Bursa - dawna stolica Imperium, czy wreszcie dzielnica Kaleici w Antalyi. Są one do dziś miejscami ważnymi dla każdego Turka, choćby ze względu na kontekst historyczny.

Kulturalna Turcja
Wśród rzeczy, które warto zobaczyć znajdują się w Turcji nie tylko zabytki. Są również miejsca, które przyciągają turystów ofertą kulturalną. Nie chodzi tu wyłącznie o wieczory z klasyczną turecką kuchnią i muzyką, na jakie wozi się członków zorganizowanych grup. W Turcji niewątpliwie warto wybrać się na koncerty muzyki ludowej lub pokazy tradycyjnych tańców, jednak nie takie ,które są seryjnie powtarzane każdego wieczora dla kolejnej grupy turystów.
Podobnie ma się sprawa z kulturą kulinarną - na pewno warto próbować oryginalnych tureckich potraw, ale najlepiej robić to na mieście, tam gdzie jadają miejscowi.

Atrakcyjna stolica.
Niewątpliwie numerem 1 na mapie atrakcji wartych zobaczenia jest Turecka stolica. Stambuł zachwyca bogactwem zabytków, które kontrastują z nowoczesnością świata zachodniego. Jako że liczne wycieczki organizowane przez biura podróży są zakwaterowane na obrzeżach tego miasta, w większości przypadków nie ma problemu z samodzielnym poruszaniem się po tureckiej stolicy.

Zobacz także:

Opublikowany przez Anna Glik, dnia 18 lipca 2015r

S&P 500 Nasdaq z rekordami, wyniki spółek na centrum uwagi

Indeksy S&P 500 Nasdaq wyznaczają nowe historyczne maksima. Inwestorzy skupiają uwagę na wynikach dużych spółek. Kurs eurodolara opuszcza najwyższe na tym roku poziomy. Drożeje ropa - na USA odnotowano spory spadek zapasów te...

Podobne artykuły

rss icon Przez gang oszustów bank stracił ponad 8 mln zł

Ponad 8 mln zł, z tytułu udzielonych kredytów obrotowych, stracił katowicki oddział jednego z banków na wyniku działania zorganizowanej grupy przestępczej - poinformowała na piątek PAP Prokuratura Krajowa. Zatrzymano na tej sprawie dwie osoby, którym postawiono teraz zarzuty.

rss icon Polska Chiny podpisały porozumienie o współpracy ws. energii jądrowej

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski jego chiński odpowiednik Li Fanrong podpisali na piątek na Pekinie porozumienie o współpracy ws. pokojowego wykorzystania energii jądrowej - poinformował resort energii.

rss icon Pijany Polak bezpieczniejszy na wakacjach

Przybywa ubezpieczycieli, którzy gwarantują ochronę wypoczywającym urlopowiczom będącym pod wpływem napojów wyskokowych. To zasługa rosnącej popularności wycieczek typu all-inclusive.