Wygodne poruszanie się w różnych miastach

tematyka: podróże, wycieczki, urlop


Fotorelacja
podróże wycieczki urlop

Mimo że Kraków posiada swoje własne lotnisko w Balicach, wiele osób odwiedzających to miasto drogą lotniczą ląduje w Pyrzowicach, na lotnisku w pobliżu Katowic, które oddalone jest od Krakowa o około 100 kilometrów.

Dotyczy to zwłaszcza gości z zagranicy, którzy przylatują do Małopolski ze względów turystycznych lub biznesowych. Z Pyrzowic do Krakowa można dostać się busem, które kursują w określonych godzinach, zazwyczaj dostosowanych do lądowań najpopularniejszych lotów.

Jednak dużo wygodniejszym sposobem na dotarcie do Krakowa jest po prostu wypożyczenie auta z wypożyczalni (np. z www.q24wypozyczalnia.pl). Wówczas nie trzeba być uzależnionym od rozkładu jazdy busów, a jest to szczególnie istotne dla osób podróżujących służbowo, które muszą dotrzeć do Krakowa na wcześniej ustaloną godzinę. Dojazd na spotkanie biznesowe w Krakowie wypożyczonym samochodem daje większą pewność punktualnego dotarcia na miejsce i umożliwia załatwienie więcej spraw. Auto z wypożyczalni przydaje się także później, gdy trzeba dojechać do hotelu lub z powrotem dostać się na lotnisko na lot powrotny.

Przed udaniem się w podroż służbową warto wcześniej dokonać rezerwacji samochodu przez Internet, gdyż wówczas jest dostępny większy wybór aut, także eleganckich i komfortowych limuzyn. Podczas rezerwacji samochodu należy wskazać miejsce i godzinę odbioru samochodu. Jest także możliwość zamówienia dodatkowej usługi, którą jest podstawienie auta na lotnisko w Pyrzowicach w czasie dostosowanym do lądowania samolotu podróżnego. Osoby nie znające okolicy powinny podczas rezerwacji samochodu poprosić o nawigację GPS lub skorzystać z usługi kierowcy.

Zobacz także:

Opublikowany przez Anna Glik, dnia 03 lipca 2015r

Morawiecki: JPMorgan Chase otworzy na Polsce jedną ze swoich głównych siedzib

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował na Nowym Jorku dziennikarzy, że bank JP Morgan Chase chce ulokować na Polsce jedną ze swoich "głównych siedzib"....

Podobne artykuły

rss icon Szykuje się wielkie pożyczanie. Morawiecki potrzebuje 180 mld złotych

W przyszłym roku resort finansów musi pozyskać ponad 180 mld zł. To znacznie więcej niż na tym roku, lecz eksperci nie przewidują problemów z finansowaniem.

rss icon Banknoty coraz dłużej pozostają na obiegu

Banknot na Polsce zużywa się średnio po 341 dniach zanim z powrotem trafi do Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji NBP za drugi kwartał tego roku. Zgodnie z danymi banku centralnego na pierwszym kwartale tego roku było to 333 dni, a na końcówce ubiegłego roku - 325 dni.

rss icon Fipronil na żywności na terenie Polski

Do Polski trafiły partie mięsa drobiowego skażone lub potencjalnie skażone owadobójczym fipronilem. na ubiegłym tygodniu służby sanitarne informowały o stwierdzeniu jaj mogących zawierać ten środek. na obu przypadkach towar trafił do Polski z Niemiec.