Wygodne poruszanie się w różnych miastach

tematyka: podróże, wycieczki, urlop


Fotorelacja
podróże wycieczki urlop

Mimo że Kraków posiada swoje własne lotnisko w Balicach, wiele osób odwiedzających to miasto drogą lotniczą ląduje w Pyrzowicach, na lotnisku w pobliżu Katowic, które oddalone jest od Krakowa o około 100 kilometrów.

Dotyczy to zwłaszcza gości z zagranicy, którzy przylatują do Małopolski ze względów turystycznych lub biznesowych. Z Pyrzowic do Krakowa można dostać się busem, które kursują w określonych godzinach, zazwyczaj dostosowanych do lądowań najpopularniejszych lotów.

Jednak dużo wygodniejszym sposobem na dotarcie do Krakowa jest po prostu wypożyczenie auta z wypożyczalni (np. z www.q24wypozyczalnia.pl). Wówczas nie trzeba być uzależnionym od rozkładu jazdy busów, a jest to szczególnie istotne dla osób podróżujących służbowo, które muszą dotrzeć do Krakowa na wcześniej ustaloną godzinę. Dojazd na spotkanie biznesowe w Krakowie wypożyczonym samochodem daje większą pewność punktualnego dotarcia na miejsce i umożliwia załatwienie więcej spraw. Auto z wypożyczalni przydaje się także później, gdy trzeba dojechać do hotelu lub z powrotem dostać się na lotnisko na lot powrotny.

Przed udaniem się w podroż służbową warto wcześniej dokonać rezerwacji samochodu przez Internet, gdyż wówczas jest dostępny większy wybór aut, także eleganckich i komfortowych limuzyn. Podczas rezerwacji samochodu należy wskazać miejsce i godzinę odbioru samochodu. Jest także możliwość zamówienia dodatkowej usługi, którą jest podstawienie auta na lotnisko w Pyrzowicach w czasie dostosowanym do lądowania samolotu podróżnego. Osoby nie znające okolicy powinny podczas rezerwacji samochodu poprosić o nawigację GPS lub skorzystać z usługi kierowcy.

Zobacz także:

Opublikowany przez Anna Glik, dnia 03 lipca 2015r

Przez gang oszustów bank stracił ponad 8 mln zł

Ponad 8 mln zł, z tytułu udzielonych kredytów obrotowych, stracił katowicki oddział jednego z banków na wyniku działania zorganizowanej grupy przestępczej - poinformowała na piątek PAP Prokuratura Krajowa. Zatrzymano na tej s...

Podobne artykuły

rss icon Polska Chiny podpisały porozumienie o współpracy ws. energii jądrowej

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski jego chiński odpowiednik Li Fanrong podpisali na piątek na Pekinie porozumienie o współpracy ws. pokojowego wykorzystania energii jądrowej - poinformował resort energii.

rss icon Pijany Polak bezpieczniejszy na wakacjach

Przybywa ubezpieczycieli, którzy gwarantują ochronę wypoczywającym urlopowiczom będącym pod wpływem napojów wyskokowych. To zasługa rosnącej popularności wycieczek typu all-inclusive.

rss icon Trwa nabór na prezesa lotniska na Modlinie

Do 20 lipca br. chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury na prezesa lotniska na Modlinie - wynika z ogłoszenia zamieszczonego przez spółkę. Od kandydata wymagane był m.in. co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, preferowane na branży lotniczej.